Okay guuuys. Neviem ako vy ale ja ZBOŽNUJEM musli tyčinky. Vážne. Fakt. MOC. Ale nie vždy nájdem takú ktorá by bola... čistá. A obsahovala to čo chcem JA. Stáva sa vám to? Že musli tyčinka je omnoho sladšia než by ste čakali? Som síce človek ktorý miluje sladké, ale keď je to až prehnané, je to dosť hnusné. Preto som sa rozhodla, že si urobím vlastné musli tyčinky! A vy si ich môžete zrobiť tiež, ak máte nasledujúce.
FUN PART:
1. Ovsené vločky - 2 hrnčeky
2. Sušené ovocie podľa vlastného výberu, ale pozor - musí byť sušené.
3. Orechy.
4. Viac orechov!
5. Med - 2 polievkové lyžice
6. Vanilkový extrakt,cukor, čokoľvek.
7. Môžete pridať aj napr. škoricu, alebo hocičo iné.
8. Jablkovú detskú výživu/Varené a rozmixované jablká - 300 g
9.Kokos - asi 1 hrnček
SERIOUS PART:
1. Vajíčko.
2.Polohrubú múku - 200 g
3. Maslo - obyčajné, čajové, nie HERU, alebo Ramu alebo podobne - 30 g
Step 1: Vezmite si dostatočne veľký plech a rovnomerne po ňom rozsypte ovsené vločky. Na vrch rozsypte kokos. Toto robíme kvôli tomu, aby prirodzená "sladkosť" kokosu a ovsených vločiek bola odhalená :)
Strčíme to do rúry predhriatej na 160 stupňov Celzia, kým neucítime sladkú vôňu kokosu a kým to celé nemá zlatohnedú farbu.
Step 2: Medzitým si v dostatočne veľkej miske zmiešame 30 g detskej výživy - ja som použila varené jablká - spolu s dvomi veľkými lyžicami medu. A pridáme fun part! Orechy, ktoré si nasekáme, sušené ovocie - väčšie pokrájame a všetko zamiešame.
Step 3: Pridáme naše ovsené vločky ktoré sme medzitým nechali vychladnúť, zamiešame, rozklepneme vajíčko, pridáme maslo, múku a všetko spolu zhnetieme. Plech, formu čo len chcete si vystelieme papierom na pečenie a "vyukladáme" tam rovnomernú vrstvu z našej musli hmoty. Necháme piecť asi 30 min. pri 160 stupňoch Celzia, kým nie je zlatisto hnedá.
Step 4: Po vybratí necháme hmotu vychladnúť a stuhnúť. Samozrejme, nebude to také skvelé a tuhé a všetko ako kupované musli, pretože tamto obsahuje ečka, stužovače a podobne. Narozdiel od tohto! Seriously guys, toto je také dobré. Ráno stačí nejaké prihodiť do vášho desiatového vrecúška a they see me rolliiiin, they hatiiin...
Aaa prečo je to pre nás zdravšie?
1. Med! - Med obsahuje železo, draslík, čosi čo neviem vysloviť a plno antioxidantov! Samozrejme záleží od druhu medu, no v podstate sú všetky veľmi zdravé a pre človeka prospešné. Medu zdar!
2. Ovsené vločky - Podporujú vaše zažívanie. Okej toto je asi nepríjemná téma ale je to fakt. Otruby sú dokonca zdravšie. A keďže prečisťujú črevá, napomáha predchádzať rakovine čreva, predchádza menštruačným bolestiam, je to prírodný liek na krásu, všetko čo len chcete. Takže - Viva ovsené vločky!
3. Orechy - Tie sú zase úžasné pre naše zatiaľ nie celkom vyvinuté mozgy. A preto sa to aj volá študenská zmes. Lebo mastné kyseliny v nich nám pomáhajú rozmýšľať. Think about it!
4. Sušené ovocie - Sušené ovocie je dosť sladké, ale predsa len... Je to ovocie! :D
To by bolo na záver všetko. Jedzte, pijte, ale všetko s mierou. Love ya all. :)
Oh a mimochodom, ak by ste boli taký skvelí - môj blog je aj na Facebooku -
KLIK Môžete ho podporiť like-om a dostávať informácie o nových článkoch :)